Gyógyító játékok gyerekeknek
6-12 éves korig csoportban személyesen és egyénileg bábokkal online és személyesen,
illetve 13-18 éves korig egyénileg online és személyesen
" Az egész gyermek olyan, mint egyetlen érzékszerv, minden hatásra reagál, amit emberek váltanak ki belőle. Hogy egész élete egészséges lesz-e vagy sem, attól függ, hogyan viselkednek a közelében." ( Rudolf Steiner)
Maga a játék könnyed, spontán, egyszerű és természetes, mégis testi-lelkiösszefüggéseket is felfedezhetünk a játék során. A SzomatoDráma játékvezető feladata, hogy eszközeit és szakmai tudását latba vetve hozzásegítse a foglalkozásokon a gyermekeket ahhoz, hogy
- releváns érzelmeket éljenek át
mobilizálják belső hajtőerejüket önmagukból fakadóan, ezáltal
- belső erőforrásaikra támaszkodva cselekvően és játékosa
- átrendezik szubjektívviláguk egy-egy területét
- eredendő jóllétük, életigenlésük irányába
"A Gyógyító játék előnyös "mellékhatása", hogy segíthet egyes gyermekbetegségek, viselkedészavarok, szorongások, krónikussá vált tünetek enyhítésében, mindenekelőtt azáltal, hogy a tünetek sajátos nyelvét megértve azonnal megtalálhatjuk az összefüggést a gyermek testében és a lelkében zajló folyamatok között."
Továbbá a Gyógyító játékok azonnali lehetőséget kínálnak a cselekvésre, a megoldásra. A gyermek így bátorítást kap intuíciója használatára, a saját lelki erejére való támaszkodásra. Valójában egyszerűen kijátsszák magukból a feszültségeket, ami gyógyító tud lenni.
Ajánlom a játékokat viselkedési zavarok ( hiszti, agresszivitás, zárkózottság, félelem, dühkitörés, szorongás..), illetve testi tünetek esetén ( allergia, asztma, emésztési problémák, kiütések, fejfájás), vagy bármi más ami a gyermeked esetében fontos lehet, ami éppen most nehézséget okoz az életében, amivel nem tud mit kezdeni, és talán nem is érti a benne zajló folyamatokat.
Sok tünet iskolai környezetben jelentkezik, beiskolázás, iskola váltás, új beilleszkedési nehézségek, gyerekek közti rivalizálás, vagy szülők válása esetén.
13 - 18 éves korig a szülői jelenlét közös megbeszélés tárgyát képezi.