Családállítás Integrál szemléletben
"A saját életünk traumáit legtöbbször mások életének traumáin keresztül kezdjük el megérteni, és kezdjük el feldolgozni." / Orvos Tóth Noémi/
A Családállítás mint családterápiás módszer Bert Hellinger nevéhez füződik, aki a családi tudattalanban figyelte meg a családi rendszert mozgató törvényeket. Ezt a Szeretet rendjének nevezte el. A családnak közös lelke van, és közös lelkiismerete.
Ez a lélek és ez a lelkiismeret ügyel a három alapvető szabályra.
- Az első, hogy mindenki, aki része a rendszernek, akát él, akár már meghalt, ugyanúgy joga van odatartozni.
- A második, ha valakitől megtagadják az odatartozás jogát, akkor a családi-lélek, és -lelkiismeret megpróbálja helyreállítani az egyensúlyt.
- A harmadik a sorrend törvénye , vagyis akik korábban születtek, azok előrébb állnak arangsorban, mint akik később születtek.
Csoportos családállításra bárki jöhet, aki bátran, nyíltan tud mások előtt beszélni arról, hogy mi van benne éppen most, mi a szándéka,mit szeretne megoldani, milyen téma mentén haladjon az állítás.
Magát a szándékot egy mondatban fogalmazzuk meg az állítást kérővel a beszélgetés végén, amit az állíttató kimond, és ez a szándékot kifejező mondat fogja kibontakoztatni az állítás folyamatain keresztül magát a történetet.
Nem megoldásra törekszünk, hanem azt keressük, hol borult fel a rend, mi akadályozza a vágyott élet, a vágyott kép megteremtődését az állíttató életében.
Ha nem beszélsz szívesen mások előtt, de mégis csoportban dolgoznál szívesebben, lehetőséged van fedett állítást kérni.
Ez úgy zajlik, hogy csak kettesben beszélgetünk, és a szereplők, képviselők sem tudják, hogy milyen szerepben vannak.
Milyen témákkal jöhetsz családállításra?
Bármivel, ami kihat a mindennapi életedre.
Párkapcsolati problémák, miért rossz, vagy miért nincs, vagy miért mindig ugyanolyat választassz...
Anyagi problémákkal.
Munkahelyi témákkal, nem értékelnek, háttérbe szorítanak, sok terhet tesznek rád...
A családi rendszereink alapvetően határozzák meg a működéseinket az életünkben, és a felmenőinkkel való kapcsolataink , azonosulásaink kihatnak a felnőtt életünk minden területére.
Mély, tudattalan tartalmakat, hitrendszereket lehet felszínre hozni, olyan tudattalan minták kerülnek a felszínre, amelyek (pld. bűntudat, szégyen, harag, düh, fájdalom...) akadályozzák a mindennapi életben való boldogulásunkat.